Ovčia kozušina

 
 
 

Výrobky z ovčej vlny sú súčasťou nových trendov zdravého životného štýlu s vysokými požiadavkami na zdravý spánok, zníženu prašnosť v byte ako aj zvýšenia pohodlia alergikov.

 

Vlastnosti: 

Lanolín chráni ovčí vlas pred znečistením baktériami a inými mikroorganizmami, čím sa výrazne podieľa na jeho regenerácii označovanej ako samočistiaci efekt vlny. Ovčí vlas si aj po strihaní, praní a pletení zachováva svoju vlastnosť spočívajúcu v schopnosti dynamicky sa zmršťovať a rozťahovať vplyvom teploty okolia. Má to vplyv na udržanie stálej teploty tela a dovoľuje voľné dýchanie celým povrchom kože napriek tomu, že je prikrytá.

 

Výrobky z ovčieho rúna pôsobia na nasledujúce ochorenia: 

 

Bolesti chrbta 

Zápaly  svalov a šliach 

Poruchy krvného obehu 

Reumatizmus 

Úrazové poškodenia nervovej sústavy 

Gynekologické problémy 

Zápaly močových ciest

 

 

 

 

 

 

Čistenie:

Pri miernom znečistení vlnených výrobkov odporúčame suché pranie. Prací prostriedok určený na vlnu obsahujúci lanolín rozrieďte v malom množstve vody s teplotou 30° C, vytvorte penu a potom mäkkou špongiou namočenou v pene potierajte znečistený povrch.

Pri silnejšom znečistení odporúčame mokré pranie. Vodné ručné pranie v pracích prostriedkoch s lanolínom určených na vlnu. Perte strláčaním pri teplote 30° C, bez krútenia. Zaveste v mokrom stave. Čakajte až do úplného vysušenia a nikdy nežehlite. Výrobky neodstreďujte v práčke. Chráňte pred slnečným žiarením.